güzel marmara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5. İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları’na başvurular başladı!

5. İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları’na başvurular başladı! Empty 5. İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları’na başvurular başladı!

Mesaj  Admin Salı Mart 03, 2009 11:51 am

İlginç Fikirlerini sektörün enerjisiyle, aklıyla buluştur. Üretime geçsin. Türkiye kazansın.

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği
tarafından düzenlenen 5. İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları’na başvurular başladı. İlginç fikirlerim var diyorsanız. Üretime geçebilecek tasarımlarla fark yaratırım, fark atarım” düşüncesi de varsa… Hemen katılın. Hem Türkiye’de değerli ürünlerin üretilmesine katkıda bulunun hem de evdeki hayatı kolaylaştırın.

Bünyesinde 26 bini aşkın ihracatçı firmayı barındıran İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) işbirliği ile ilki; yoğun rekabetin yaşandığı dünya piyasalarında Türk ihracatçılarının güçlü bir yer edinmesini sağlamak, ülkemize yeni markalar, yeni tasarımlar kazandırmak amacıyla, ilki 2005 yılında gerçekleştirilen İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları’nı bu yıl beşinci kez düzenliyor.

İlk kez düzenlendiği 2005 yılından itibaren yoğun ilgi gören yarışma, kısa geçmişine rağmen uzun bir yol kat etti. Bugüne kadar toplam 151 projenin ödüle layık görüldüğü yarışmada, çeşitli para ödüllerinin yanı sıra yurtdışında tasarım alanında köklü okullarda eğitim görme şansı sunuldu. Ayrıcabirinci olan proje sahipleri yurtdışında düzenlenen fuar, kurs, seminer gibi etkinliklerde İMMİB tarafından konuk edildi.

İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları 2009’da, Metal Mutfak Eşyaları, Plastik Ev ve Mutfak Eşyaları ile Elektrik – Elektronik Küçük Ev Eşyaları sektörlerinde profesyonel ve öğrenci olmak üzere altı kategori yer alıyor. Yarışmada dereceye giren altı tasarımcı para ödülleriyle beraber yurtdışında bir yıl süre ile eğitim alma şansı kazanacak ve tüm giderleri İMMİB tarafından karşılanacak.

Kategoriler

Metal Mutfak Eşyaları
Plastik Ev ve Mutfak Eşyaları
Elektrik-Elektronik Küçük Ev Eşyaları

Elektronik kayıt tarihleri

26 Şubat 2009 – 30 Mart 2009

Proje teslim tarihi

6 Nisan 2009 Pazartesi, saat 17.00'ye kadar

Seçici Kurul toplantısı

18 Nisan 2009

Ödül töreni

16 Haziran 2009 Salı

Ödüller

Profesyonel

+ Büyük Ödül..: Yurtdışı Eğitim
+ 1.’lik ödülü...: 10.000 YTL
+ 2.’lik ödülü...: 7.000 YTL
+ 3.’lük ödülü..: 5.000 YTL

Mansiyon...: 2.500 YTL
Basın Özel..: 2.500 YTL

Öğrenci

+ Büyük Ödül..: Yurtdışı Eğitim
+ 1.’lik ödülü...: 6.000 YTL
+ 2.’lik ödülü...: 4.000 YTL
+ 3.’lük ödülü..: 3.000 YTL

Mansiyon...: 1.500 YTL
Basın Özel..: 1.500 YTL

-----------------------------------------------------------------------------------------
Daha fazla bilgi için: www.immib.org.tr
Admin
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 86

- Similar topics