güzel marmara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MÜGSF "2. ULUSLARARASI YAZ OKULU AKADEMİSİ" Eserleri Sergisi

MÜGSF "2. ULUSLARARASI YAZ OKULU AKADEMİSİ" Eserleri Sergisi Empty MÜGSF "2. ULUSLARARASI YAZ OKULU AKADEMİSİ" Eserleri Sergisi

Mesaj  Admin Ptsi Ara. 15, 2008 11:41 am

MÜGSF "2. ULUSLARARASI YAZ OKULU AKADEMİSİ" Eserleri Sergisi N1038910

MARMARA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
"2. ULUSLARARASI YAZ OKULU AKADEMİSİ ESERLERİ SERGİSİ"

16 Aralık 2008 Salı günü Saat: 17:00'da CKM Sanat Galerisi'nde açılıyor.

MEZUNLARIMIZI VE ÖĞRENCİLERİMİZİ SERGİ AÇILIŞINA VE SERTİFİKA TÖRENİNE BEKLİYORUZ.

50. yıl kutlama etkinliklerini görkemli bir programla sona erdiren MÜSGF, bu kez Fakülteyi ilk kuran efsanevi hocalardan Karl Schlamminger'in de ders verdiği 2. Uluslararası Yaz Akademisini, 25–29 Ağustos 2008 tarihleri arasında, Üsküdar Valide–i Atik Külliyesi'nde düzenlemişti. Ünlü bir heykeltıraş olan ve Almanya'da yaşayan Karl Schlamminger, kurumun mezunu ünlü sanatçı Prof. Ergin İnan ile birlikte "Bozmak, Değiştirmek, Yabancılaştırmak", konusunda eğitim verdiler. Beş günlük eğitimin sonucunda çok başarılı sonuçlar alındı. Fakültenin Resim Bölümü mezunu Sayın Muzaffer Dikici tarafından açılan Serigrafi Atölyesinde İspanya, Escuela de Artes y Superior de Deseno Mestre Mateo Üniversitesinden Prof. Cesar Tabaoda Varela "Serigrafi Teknikleri" konusunda eğitim verdi. Ayrıca sanatçının, serigrafi tekniği ile yarattığı eserleri de izleyicilerin beğenisine sunulacak. Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü öğretim üyesi ebru sanatçısı Hikmet Barutçugil "Ebru Yapımı", Grafik Bölümü öğretim üyesi Savaş Çekiç "Tipografi", Resim Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Erkan Özdilek "Kâğıtla Düşlemek", Tekstil Bölümü öğretim üyesi "Yrd. Doç. Özcan Uzkur "Geleneksel Yazma Sanatı"(Tahta Kalıp Baskı) konularında eğitim verdiler.
Büyük boyutlarda eserler ortaya koyan yaz akademisi katılımcılarının eserleri 16 Aralık 2008 – 20 Ocak 2009 tarihleri arasında CKM Sanat Galerisi'nde sergilenecek.

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi- CKM Sanat Galerisi
Caddebostan, Bağdat Caddesi Haldun Taner Sokak No:11 Kadıköy - İstanbul
Tel: 0216 467 36 00

MÜGSF "2. ULUSLARARASI YAZ OKULU AKADEMİSİ" Eserleri Sergisi N5245610

MÜGSF "2. ULUSLARARASI YAZ OKULU AKADEMİSİ" Eserleri Sergisi N5245611

MÜGSF "2. ULUSLARARASI YAZ OKULU AKADEMİSİ" Eserleri Sergisi N5245612

MÜGSF "2. ULUSLARARASI YAZ OKULU AKADEMİSİ" Eserleri Sergisi N5245613
Admin
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 86

- Similar topics